Geri Dön

                 C. Yürütülmekte Olan Projeler:

I. Yenidoğan İşitme Taraması Projesi:

Proje Yürütücüleri: Doç.Dr. Yusuf K: Kemaloğlu (KBB AD), Y.Doç.Dr. Canan Türkyılmaz (Çocuk Sağlığı AD-Yenidoğan BD) ve Y.Doç.Dr. Aydan Biri (Kadın Hastalıkları ve Doğum AD)

Merkez Yönetim Kurulu’nun 4 Ekim 2002 tarihinde yaptığı toplantıda aldığı, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Yönetim Kurulu kararı ile ve Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’nün 9 Şubat 2003 tarih ve B.30.2.GÜN.0.70.71.07/1161-2262 sayılı yazısı ile onaylanan karar çerçevesinde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde yenidoğan çocuklarda işitme kayıplarının erken saptanması amacıyla başlatılan bu projede hastanemizde doğan bütün bebekler ile yenidoğan servisine yatan bütün çocuklar bu tarama projesi kapsamında tarama amaçlı transient OAE cihazı ve tarama amaçlı BERA cihazı kullanılarak işitme taramasından geçirilmektedir.

      Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Hastalıkları AD, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD Yenidoğan Bilim Dalı ve Kadın-Doğum AD – Perinatoloji grubu tarafından yürütülen bu projede bu güne kadar yaklaşık 3000 bebek taranmıştır.